مبلمان باغی : ترکیبی ایده آل از آرامش و زیبایی 1403

مبلمان باغی یکی از ملزومات جذاب برای شیک پسندان می‌باشد. به خصوص آن هایی که دوست دارند آخر هفته‌ای ش

توسط مدیر سایت در 29 فروردین 1403

مبلمان باغی یکی از ملزومات جذاب برای شیک پسندان می‌باشد. به خصوص آن هایی که دوست دارند آخر هفته‌ای شاد و لوکس را در یک فضای لاکچری و سرسبز سپری کنند . و از خوردن چای و قهوه روی یک  مبلمان فضای باز زیبا در کنار خانواده و عزیزانشان اوقات خوشی را بگذرانند. این افراد معمولاً به محض خرید یک ویلا یا باغ در وهله اول اقدام به خرید صندلی برای حیاط یا تراس آن می‌نمایند. تا بتوانند از زیبایی‌هایی که با زحمات زیاد به وجود آوردند خود نیز لذت ببرند.

ضرورت خرید مبلمان باغی برای فضای باز

ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که چه نیازی است که یک دست مبلمان باغی در فضای باز خود قرار دهیم. در پاسخ باید به این نکته توجه کرد که امروزه اکثر مردم حتی در سنین جوانی به دلیل کم تحرکی دچار کمردرد و پادرد می‌ باشند. و زمانی که قصد استراحت در یک فضای باز را دارند اگر مجبور باشند روی زمین بنشینند و پای خود را خم کنند این فضای زیبا برای آنها عذاب آور خواهد بود .

پس بهتر است به تعداد اعضای خانواده و یا حتی چند صندلی بیشتر متناسب با اندازه فضای خود تعدادی میز و صندلی باغی خریداری نمایند. تا در آرامش روحی و روانی و همین طور فیزیولوژیکی از محیط سبز خود لذت برده و ایده بگیرند. هم چنین انرژی از دست رفته خود را برای هفته جدید بازیابی نمایید. به علاوه وقتی دوستان و آشنایان به مهمانی شما می‌آیند. ترجیح می‌دهند به جای نشستن روی زمین روی یک صندلی بنشینند تا در طولانی مدت گفتگو و تعریف دچار خستگی نشوند.

این میزبانی می‌تواند حس بسیار خوب به میهمان‌های شما نیز منتقل کند. و خاطره‌ ای به یاد ماندنی از مصاحبت با شما در ذهنشان ماندگار کند.

میز و صندلی باغی پلاستیکی
آیا میز و صندلی باغی فلزی را می‌توان در زیر باران و آفتاب استفاده کرد؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که اگر میز و صندلی باغی آهنی بخرم یا می‌توانم با خیال راحت آن را در فضای باز نگهداری کنم. و نگران باران و نور شدید آفتاب نباشم؟ در پاسخ باید گفت بله . به شرطی که کیفیت مبلمان شما در حد مطلوبی باشد. به طور معمول تمامی میز و صندلی‌ های آهنی با رنگ کوره‌ ای پوشش داده می‌ شوند.

رنگ کوره‌ای محافظ بسیار خوب و عالی برای مبلمان باغی در برابر نور آفتاب و رطوبت می‌باشد. و تا زمانی که خراش برندارد و آسیب نبیند مبلمان شما از هر آسیبی حفظ می‌ ماند .اما در صورت خراش برداشتن یا پریدگی رنگ صندلی باید آن را با رنگ‌های ضد آب یا اسپری‌ های رنگ همرنگ صندلی پوشش دهید .در این صورت مبلمان باغی شما به کاری عمری تبدیل می‌شود و دیگر آسیبی نخواهد دید. 


تشک مبلمان باغی

اگر بنا دارید برای فضای باز خود چه حیاط چه تراس و چه باغ یک مدل میز و صندلی حیاطی خریداری نمایید حتماً دقت کنید که مبلمان باغی شما تشک داشته باشد. چرا که در صورت نداشتن تشک قسمت نشیمن شما هم سفت است و هم حرارت محیط ، سرما و گرما به شما منتقل می‌شود . و حس خوب و راحتی نخواهید داشت. برای مراقبت از تشک‌ ها در برابر نور آفتاب ، بارندگی و هم چنین حیواناتی مثل سگ و گربه بهتر است .

زمانی که در باغ و ویلای خود حضور ندارید و یا نیاز به آن ها ندارید تشک‌ ها را جمع آوری نمایید. مبلمان باغی معمولا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تشک‌ها از آنها جدا بوده و راحت بر داشته می‌شوند و همچنین قابل شستشو اند.


آیا حتماً لازم است برای مبلمان باغی سایبان تهیه نماییم؟


سایه بان در مبلمان باغی جزئی کاملاً جدا از میز و صندلی‌ های ویلایی می‌ باشد. و بیشتر برای عزیزانی که ر معرض نور شدید آفتاب می‌باشند مناسب است . اما در صورت نبودن سایبان نیز برای مبلمان باغی با کیفیت هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. و فرد می‌تواند با خیال راحت میز و صندلی حیاطی خود را در فضای باز قرار دهد . چتر ها یا سایبان‌ ها نیز از نظر کیفیت با هم متفاوتند.

در صورتی که قصد خرید چتر داشتید دقت کنید که بازو های آن محکم باشد تا در اثر طوفان یا باد شدید برنگردد .و یا روی زمین نیفتد. هم چنین حتماً قطر ۴ متر خریداری نمایید تا کاملاً روی میز و صندلی‌ های شما را پوشش دهد.  زمانی که نیاز به چتر ندارید نیز سعی کنید آن را به حالت بسته قرار دهید. در هر حال چترها نیز مانند میز و صندلی‌ ها مراقبت خاص خود را دارند که باید برای داشتن طولانی مدت آنها کمی وقت بگذارید.

میز و صندلی باغی پلاستیکی
روش‌های مراقبت از مبلمان باغی

میز و صندلی‌ فضای باز با توجه به نوع و جنسشان مراقبت‌ های خاص خود را دارند. برای مثال میز و صندلی چوبی و مبلمان باغی فلزی بهتر است روی چمن طبیعی قرار نگیرد. و فضای زیر آن مرطوب نباشد . و در صورتی که زیر باران شدید قرار گرفت بهتر است پس از مدتی آن را خشک نمایید. اگر رنگ روکش هر یک از میز و صندلی‌ ها نیز دچار پریدگی شد ن را با رنگ‌ های مشابه پوشش دهید تا اتصال صندلی با رطوبت را به حداقل برسانید در صورت امکان پایه‌های صندلی‌ های چوبی و فلزی را روی یک لاستیک یا چمن مصنوعی قرار دهید و از شستشوهای بی‌مورد و زیاد از حد جلوگیری کنید.

در صورتی که مبلمان شما پلیمری یا پلاستیکی است عی کنید زمانی که زیر نور شدید آفتاب است و نیازی به آن ندارید آن را با یک روکش پارچه‌ای بپوشانید تا احتمال رنگ پریدگی آن را کمتر کنید و از پرتاب اجسام تیز و سنگین به سمت مبلمان باغی چوبی پلیمری و پلاستیکی خودداری فرمایید تا دچار آسیب نشوند.

 

تاب باغی قم
برای داشتن یک تراس شیک به چه نکاتی باید توجه نمایید

لازم است حتماً به اندازه یک سوم یا نهایت نصف ابعاد فضای باز شما را بگیرد در صورتی که فضایی بیشتر از این اشغال کند زیاد مناسب نیست. و ممکن است در طولانی مدت جلوی رفت و آمد و راحتی شما را بگیرد. و حتی اگر شیک‌ ترین و جذاب‌ ترین مبلمان باغی را نیز داشته باشید. وقتی آزاردهنده باشد دیگر برایتان جذاب نخواهد بود. پس دقت کنید. متناسب با فضای خود ابتدا اندازه مبلمان مورد نیازتان را مشخص کنید.

پس از اینکه ابعاد فضا را مشخص کردید در میان انواع مبلمان باقی بگردید و ببینید کدام مدل‌ها جمع و جورترند و تناسب بیشتری با فضای باز شما دارند به طور کلی برای ک تراس یا حیات کوچک میز و صندلی‌های باقی تاشو و یا مبلمان باقی آلومینیومی ظریف مناسب‌تر است چرا که هم بسیار کاربردی بوده هم در صورت عدم نیاز به آن به راحتی جمع شده و در گوشه‌ای از بالکن قرار می‌گیرد اما اگر برای اندازه مبلمان باغی خود محدودیت زیادی ندارید می‌توانید متناسب با آب و هوا و منطقه جغرافیایی خود یک مدل میز و صندلی مناسب را انتخاب نمایید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن