انرژی درمانی چیست و چه جایگاهی دارد؟

اینجاست که یک شمن درمانگر اینکا، با مراسم پاکسازی نورانی وارد میشود تا در یک فضای مقدس به کمک ارواح چهار جهت و کریستال شفابخش نهرهای نورانی چاکراها را به جریان بیندازد. جزئیات این مراسم روحانی را در قسمت بعد با توضیحاتی در مورد سیستم درمانگری شمن های پرو به نظر سالکان راستمرد خواهم رساند. در جنوب ایران نیز درمانگران روح به اهل هوا مشهورند که از قدیم در بندرعباس، قشم، میناب و بوشهر ساکناند آنها معتقدند دستهای از جنیان موسوم به بادها، قوای مرموز و اثیری هستند که همهجا سایه افکندهاند و مسلط بر نوع بشر و باعث بیماریهای لاعلاج میباشند ضمن مراسمی (شبیه مراسم جنگیری) همراه با آواز و نواختن طبل و دف، بیمار را به حالت خلسه برده و باد را از جسم بیمار خارج میکنند. در اثر آلودگیهای ذهنی و روانی و عاطفی، این هاله سمی شده و اندامهای آنکه بهواقع همان چاکراهای درون بدن میباشند مسموم و مسدود میگردند و سبب اختلال در سیستم ایمنی بدن و سیستم عصبی مرکزی میشوند و بدن با کمبود منابع انرژی حیات مواجه میگردد. معمولآ احساس لرزشی در درون خواهید داشت و بعضی ممکن است احساس گرما و یا حتی داغ شدن کنند .

سنگ های مربوطه:یاقوت زرد طالیی،کهربا،یاقوت زرد￾حالت طبیعت:رنگ طالیی نور خورشید همراه با گرما. در ریکی مرحله دوم با سمبل قدرت، سمبل ذهنی احساسی و سمبل راه دور آشنا خواهید شد و مباحث بسیار شنیدنی در خصوص نحوه انتقال انرژی از راه دور مطرح می گردد اینکه آیا انرژی به سرعت نور منتقل می گردد؟ شکست نور در لایه های این سنگ باعث درخشش آن می شود و رنگین کمانی از نورهای قرمز، آبی، طلایی و سبز کم رنگ بوجود می آورد. سنگ آمیتیست یکی از سنگ های رایج عصر جدید است که به دلیل رنگ بنفشی که دارد یکی از زیباترین کانی ها به شمار می رود. در انرژی درمانی این بحث مطرح است که هر انسان اطراف بدنش هاله ای از انرژی است که این هاله در هر نقطه ای معیوب شود، نشان از بیماری در بدن است و انرژی درمان ها با متدهای خاصی می توانند این کمبود را جبران و بیماری را برطرف کنند.

سنگ چشم ببر از خانواده کوارتز ها با ساختار بلوری هگزاگونال است که اغلب در رنگ قهوه ای با رده های قهوه ای طلایی و زرد تیره یافت می شود. اما نمونه های کمیاب تر این سنگ نیز در رنگ های قرمز، سبز و آبی وجود دارند. معروف ترین نوع آن، سنگ عقیق یمنی(yemen agate) است که سرخ رنگ است. افزايش قابل توجه اعتماد به نفس، دفع چشم زخم، دفع انرژی های منفی، کاهش استرس و افزایش شجاعت از مهمترین خواص سنگ عقیق یمنی است. عقیق سنگی خارق العاده است که انرژی منفی را به انرژی مثبت تبدیل می کند و یک مجرای قدرتمند روح است. باور بر این است که جوهر و حیات ماده در گرو نیرویی نامرئی ست که از روح جهان بر ارواح اشیاء صادر و بر مخلوقات و محسوسات جاری میشود لذا هر چیزی با خود بخشی از روح و نیروی مبدأ را حمل میکند که اساس ادراک و هوشمندی است؛ این نیروی بینهایت را انرژی کیهانی مینامند که به لحاظ درجه ی کیفیت و ارتعاش در سطوح مختلفی طبقهبندیشده و در عالم منتشر است. در نزد فرهنگهای باستانی ملل مختلف از این انرژی کیهانی بانامهایی نظیر: پرانا (حکمت ودایی، هندو) کی (سنت ژاپنی) چی (فلسفهٔ چین) پنوما (حکمت یونان) و نیروی حیات(ایران باستان کتیبههای یافت شده در شوش شهر باستانی و تخت جمشید) یاد شده است همچنین از ابتدای پیدایش ادیان باستان، رد هالهی تابان و نورانی را در اطراف خدایان و الههها، مقدسین و پیامبران (بودا، مسیح، مانی) میتوان گرفت و به اهمیت بالاترین درجه روحی و مقدس انرژی تابان پی برد.

در جلسات شفای چاکرا، تمرین کننده، ممکن است ترکیبی از تکنیکهای مختلف مانند تنفس و کریستالها را برای تنظیم چاکراها و التیام وضعیت بدن و ذهن به کار ببرد. قدرت هایی مانند انرژی درمانی، تلپاتی، اعمال مرتاضان، هیپنوتیزم و برخی حرکات ورزش های رزمی در سطوح بالا از جمله این موارد است که می توان به آن اشاره کرد. نیروهای الهی مانند معجزات، کرامات، امداد های غیبی و از این مسائل است که منبع آن به طور مستقیم خداست و سخن در خصوص آنها مجالی دیگر را می طلبد. در ایران فرقه ابرآگاهی نیز همین طور بود و مرشد آن به افراد در مراتب عالیه «شربت عرفان» می خوراند که ترکیبات آن قرص های روان گردان بود و افراد حالت های توهمی و خاصی به آنها دست می داد و گمان می کردند به مراتب عالیه دست یافته اند و متاسفانه در این موارد اعمال خلاف عفت نیز صورت می گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید